SKUPŠČINA ZVEZE KZA SLOVENIJE 2021 IN IZVOLITEV PREDSEDSTVA ZVEZE

V soboto smo v Žireh, v prostorih Gostilne Sklednik, izvedli Skupščino Zveze KZA Slovenije s pričetkom ob 10 uri. Pregledali smo delovanje lanskega ter letošnjega leta ter izvolili novo vodstvo Zveze.

Nova predsednica Zveze KZA Slovenije je tako postala strokovna delavka Teja Kumar.
Za podpredsednika Zveze je bil izvoljen Janko Poklar,, ki je hkrati tudi predsednik DZA Ilirska Bistrica.
Izvolili smo še tajnico Zveze in sicer strokovno delavko Iris Ohojak.
V nadzorni odbor sta bila izvoljena Janez Škodič in Marjan Selinec.

Vsa društva so imela na voljo nekaj minut, da so povedala nekaj o svojem delovanju, z nami delila primere dobre prakse ter opažanja in spremembe v delovanju v zadnjem letu. Skupščino smo zaključili malo pred 12 uro, ravno prav, da smo si privoščili nekaj svežega zraku ter pojedli okusno kosilo. Po uradnem delu je sledil zabavno-kulturni del v Muzeju Žiri, kjer so nam predstavili zgodovino kraja, vojaške utrdbe, proizvodnjo obutev, tradicionalno čipko ter slikarska dela žirovskih likovnih umetnikov.

Vsem želimo srečno in uspešno v novem mandatu!