PREVENTIVNA AKCIJA “ALKOHOL” UBIJA!

November je mesec ozaveščanja o zasvojenostih. Na dan Sv. Martina, 11. novembra, je oznanjen tudi svetovni dan boja proti odvisnosti.

Boj proti kakršni koli zasvojenosti je težak, dolgotrajen, lahko tudi neuspešen. Zveza klubov zdravljenih alkoholikov Slovenije s svojimi programi pomaga mnogim proti zasvojenosti z alkoholom pa tudi drugimi psihoaktivnimi snovmi.

Javna agencija RS za varnost prometa je ponovno pričela z nacionalno preventivno akcijo ALKOHOL, ki bo potekala od 6. do 15. novembra ter od 2. do 31. decembra.

Alkohol ter vožnja pod vplivom je še vedno eden izmed glavnih dejavnikov tveganja za nastanek prometne nesreče.
Tudi Zveza se vključuje v preventivne akcije povezane s tvegano rabo alkohola ter z osveščanjem in izobraževanjem prispeva k bolj zdravi družbi.

Več o akciji Javne agencije RS za varnost prometa si preberite TUKAJ.