Home / blog / 18. TRADICIONALNO PREDAVANJE IN DELAVNICE DRUŠTVA ZA ZDRAVO ŽIVLJENJE NOVA POT RADENCI

V soboto so se člani društev, ki so vključena v Zvezo zdravljenih alkoholikov Slovenije, udeležili 18. tradicionalnega predavanja in delavnic v Radencih, ki ga je organiziralo Društvo za zdravo življenje Nova pot Radenci.

Pozorno so prisluhnili zanimivemu predavanju dr. Janje Milič z naslovom Družina z odvisnostjo v obdobju okrevanja.

Kasneje so se vsi prisotni razdelili v delavnice, kjer so pod strokovnim vodenjem terapevtov razglabljali o komunikaciji in čustvih ter medsebojnih odnosih. Vsaka skupina je v zaključnem srečanju podala svoje ugotovitve.

Iz poročanja vseh je izzvenelo:

• Odločitev vsakega posameznika je ključna za uspeh rehabilitacije.
  • Potrebno je odpuščati in zaupati.
  • Odpuščanje in zaupanje sta dolgotrajna procesa.
  • Več nezaupanja vodi v večjo zaprtost človeka in to vodi še v večjo nezaupanje; lahko pa je obratno, več zaupanja vodi v več odprtosti.
  • Razna društva, klubi , skupine so še kako potrebna na poti okrevanja – podpora članov.
  • Obiskovanje raznih predavanj, delavnic ali različnih terapij tudi pripomore k boljšemu okrevanju.

Dogodka se je udeležilo 31 članov Zveze, ki je, za svoje člane, tudi organizirala avtobusni prevoz.

Zapisala Vera Selinec